Suriyeli öğrencilerin yoğun olarak öğrenim gördüğü İsmetpaşa İlköğretim Okulunda velilere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Dünya Doktorları Derneği’nin yürütücülüğünü yaptığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ise ortakları arasında yer aldığı "Geleceğimiz Çocuklar"

İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Dünya Doktorları Derneği’nin yürütücülüğünü yaptığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ise ortakları arasında yer aldığı "Geleceğimiz Çocuklar" konulu proje kapsamında İsmet Paşa İlkokulu’nda Türk vatandaşı ve Geçici Koruma kapsamında bulunan Suriye uyruklu velilere yönelik uyum toplantısı gerçekleştirildi.

İl Göç İdaresi Müdürlüğü adına İl Göç Uzman Yardımcısı Ferhat DALKILIÇ tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında;

İl Göç Uzman Yardımcısı Ferhat DALKILIÇ tarafından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün tanıtımı yapıldı. Ayrıca kamuoyunda yabancılara yönelik bilgi kirliliğini önlemek amacıyla “Doğru Bilinen Yanlışlar” hakkında insanlar aydınlatılarak “Aslının” ne olduğu konusunda doğru bilgiler aktarılmıştır.
Kayıt: 20.5.2019
Güncelleme:20.5.2019
Paylaş


WS05