SURİYE UYRUKLU YABANCILARA YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINDAN İLKİ GERÇEKLEŞTİ

İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Geçici Koruma Altındaki Suriye uyruklu yabancılara yönelik Bilgilendirme Toplantılarından ilki

        İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Geçici Koruma Altındaki Suriye uyruklu yabancılara  yönelik Bilgilendirme Toplantılarından ilki 02 Ekim  2017 tarihinde İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.
         İlimizde yaşayan Geçici Koruma Altındaki Suriye uyruklu yabancıların  hak ve yükümlülükleri, kimlik işlemleri, sağlık, eğitim, meslek edinme ve Türk toplumu ile karşılıklı uyumlarının desteklenmesi hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır.
         Suriye uyruklu yabancılara yönelik yürütülen  iş ve işlemler hakkında yapılan bilgilendirme sunumları; Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kızılay İzmir Şube Başkanlığı, Sığınmacılar ve Göçmenler Dayanışma Derneği, İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü temsilcileri tarafından gerçekleştirildi.

            Sunum aralarında ve toplantı sonunda günlük hayatta yaşadıkları sorunları ve problemlerini dile getiren Suriye uyruklu yabancıların soruları tek tek cevaplandırıldı.

            Suriye uyruklu yabancılara yönelik diğer bilgilendirme toplantıları saat 10:00’da  aşağıdaki tarihlerde gerçekleştirilecektir.
  • 30 EKİM 2017
  • 27 KASIM 2017
  • 27 ARALIK 2017
 
Kayıt: 2.10.2017
Güncelleme:11.10.2017
Paylaş


WS05