İL GÖÇ KURULU TOPLANTISININ İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Vali yardımcısı Fatih DAMATLAR başkanlığında yürütülen İl Göç Kurulu toplantısının ilki gerçekleştirildi.

 

Sekretaryası İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen İl Göç Kurulu toplantısına Geçici koruma kapsamında bulunan yabancılara ve ilimizde yaşamları sürdüren diğer statülerde bulunan yabancılara hizmet veren tüm kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK temsilcileri, Dokuz Eylül Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi ve Ege Üniversitesini temsilen değerli akademisyenler katılım sağladı.

Sayın Vali yardımcısı Fatih Damatlar tarafından açılış konuşması gerçekleştirilen toplantıda İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yürütülen iş ve işlemler konusunda Uluslararası Koruma Grup Başkanı Aylin AYDI SARITOSUN, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yabancı öğrencilere yönelik yürütülen faaliyetler konusun da İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mehmet Tahir BÜDÜN, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yabancılara yönelik sunulan hizmetler konusunda Halk Sağlığı Başkanlığı Toplum ve Göç Sağlığı Hizmetleri Birim sorumlusu Dr. Zühtü BENLİ tarafından sunum gerçekleştirildi.

İlimizde yaşayan yabancıların sosyal uyumlarının arttırılmasına yönelik kararlar alınan toplantıda bir sonraki toplantının gündem maddesi “Eğitim” olarak belirlendi.
Kayıt: 24.6.2019
Güncelleme:24.6.2019
Paylaş


WS05