GENEL MÜDÜRÜMÜZ YUNANİSTAN’A ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

1 Haziran 2016 tarihinde yürürlüğe girecek olan AB-Türkiye Geri Kabul Anlaşması öncesi yapılan hazırlık çalışmaları ve Türkiye-Yunanistan Geri Kabul Protokolü kapsamında Yunanistan ziyaret edildi.

Genel Müdürümüz Sayın Atilla Toros, Düzensiz Göçle Mücadeleden Sorumlu Daire Başkanı Sayın Hasan Basri Karakuş, İstanbul İl Göç Müdürü Vali Yardımcısı Sayın Nuri Gezici, İzmir İl Göç Müdürü, Edirne İl Göç Müdürü Sayın Murat Yalgın, Dışişleri Bakanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı temsilcilerinden oluşan heyet ile birlikte 11 Şubat 2016 tarihinde Yunanistan’a ziyaret gerçekleştirdi.
 
Sayın Atilla Toros, 1 Haziran 2016 tarihinde yürürlüğe girecek olan AB-Türkiye Geri Kabul Anlaşması öncesi yapılan hazırlık çalışmaları ve Türkiye-Yunanistan Geri Kabul Protokolü kapsamında Yunanistan İçişleri ve İdarenin Yeniden Yapılandırılması Bakanlığı Genel Sekreteri Sayın Tzanetos Filippakos ve heyetiyle toplantı gerçekleştirdi. İki ülkenin düzensiz göç alanındaki çalışmalarının paylaşıldığı toplantının ardından, Sayın Atilla Toros, Kamu Düzeni ve Vatandaş Koruma Bakanı Sayın Nikolaos Toskas ile kısa bir görüşmede bulundu. Görüşmenin ardından Atina Türkiye Büyükelçisi Sayın Kerim Uras ziyaret edildi.
Kayıt: 24.2.2016
Güncelleme:10.5.2017
Paylaş


WS05