Geçici Koruma Kapsamındaki Suriye Uyruklu Yabancıların Tekstil Alanında İstihdamı ve Sosyal Entegrasyonu İçin Mesleki Eğitim Merkezi Projesi Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Devam eden projenin değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda yeni kursiyerlere düz dikiş makinası eğitimi verileceği ve Türkçe A1 seviyesi kurslarının devam edeceği bildirildi

    İzmir Valiliği koordinatörlüğünde gerçekleşen ve İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün de ortaklar arasında yer aldığı ”Geçici Koruma Kapsamındaki Suriye Uyruklu Yabancıların Tekstil Alanında İstihdamı ve Sosyal Entegrasyonu İçin Mesleki Eğitim Merkezi” projesi değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

    Suriyeli yabancıların ve Türk vatandaşlarının mesleki becerilerinin geliştirilmesine ve istihdamına katkı sağlamak amacıyla hazırlanan projeyi 01.08.2018 tarihinden bu yana Türk Kızılay’ı finanse etmektedir. Projede İşkur destekli 75 Suriye uyruklu yabancıya ve 40 Türk vatandaşına eğitim verilmiştir. Kursiyerlere A1 seviye türkçe kursu da verilmektedir. İşkur destekli 4.Dönem kurs başlangıcı Şubat 2019 olarak belirlenmiştir.

Kayıt: 29.1.2019
Güncelleme:8.2.2019
Paylaş


WS05