GEÇİCİ KORUMA KAPSAMINDAKİ SURİYE UYRUKLU YABANCILARIN TEKSTİL ALANINDA İSTİHDAMI VE SOSYAL ENTEGRASYONU İÇİN MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ

İzmir Valiliği koordinatörlüğünde gerçekleşen proje protokolü imza töreni;

     İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün de ortaklar arasında yer aldığı”Geçici Koruma Kapsamındaki Suriye Uyruklu  Yabancıların Tekstil Alanında İstihdamı ve Sosyal Entegrasyonu İçin Mesleki Eğitim Merkezi” projesi protokolü imzalanarak faaliyetleri başlamıştır.
   İzmir Valiliği koordinatörlüğünde gerçekleşen proje protokolü imza töreni;
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Temsilcisi-Katharina LUMPP, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ , İzmir İl Göç İdaresi Müdür V. Funda KILIÇ DOĞAN, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası  Başkanı Zekeriya MUTLU, İzmir Gömlekçiler Odası Başkanı Olgun AKTAŞ ve Vali Yardımcısı Cemil Özgür ÖNEGİ’nin katılımıyla gerçekleşmiştir.
    İzmir’de ikamet eden geçici koruma kapsamındaki Suriye uyruklu yabancılar ile Türk vatandaşların mesleki becerilerinin geliştirilmesine ve istihdamına katkı sağlamayı hedefleyen projede, kursiyerlerin “Dikiş makinesi operatörü” egitimi alarak yerel işgücü piyasasına girmeleri sağlanacaktır. Aynı zamanda Suriye uyruklu katılımcılara Türkçe kursu verilecek ve çocuklarına kreş imkanı sunulacaktır.
 
 
Kayıt: 15.1.2018
Güncelleme:2.4.2018
Paylaş


WS05