11.BÖLGE DÜZENSİZ GÖÇ KOORDİNASYON TOPLANTISI İZMİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

11.Bölge Düzensiz Göç Mücadele Koordinasyon toplantısı İzmir Valisi Sayın Erol AYYILDIZ'ın başkanlığında İzmir'de yapıldı.

Düzensiz Göç ile Mücadele Kapsamında, İzmir Valiliğinin koordinatörlüğünde; Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim KÖŞGER, Muğla Valisi Sayın Esengül CİVELEK, Uşak Valisi Sayın Funda KOCABIYIK, Manisa Valisi Sayın Ahmet DENİZ ve Denizli Valisi Sayın Hasan KARAHAN, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Düzensiz Göçle Mücadele Dairesi Başkanlığı Daire Başkanı Ramazan SEÇİLMİŞ, İzmir MİT Bölge Başkanı ve İzmir Sahil Güvenlik Grup Komutanı ile İl Jandarma Komutanları, İl Emniyet Müdürleri ve İl Göç İdaresi Müdürlerinden oluşan heyetlerinin katılımı ile 11. Bölge Düzensiz Göç ile Mücadele Koordinasyon Toplantısının ilki gerçekleştirildi.

26 Nisan Cuma günü Balçova Termal Otel’de gerçekleşen, Düzensiz göçe yönelik son gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda, düzensiz göç ile mücadele amacıyla alınan tedbirler kapsamında sınırlarımızın güvenliğinin sağlanması ve etkili yol kontrollerinin yapılmasının önemi vurgulandı. 11. Bölgede yer alan İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Uşak ve Denizli il sınırında yaşanan düzensiz göç ve göçmen olaylarının güncel durumu, alınan önlemler ve istatistiki bilgiler paylaşıldı. İllere ait risk analizleri ve düzensiz göçle mücadele haritalarının oluşturulması gerektiği kararı alındı. Alınan kararların ve artırılan koordinasyonun düzensiz göç ile mücadelede başarıyı getireceği belirtildi.

Başta mülki idari amirler olmak üzere MİT, emniyet, jandarma, göç idaresi ve sahil güvenlik birimleri arasında her kademede sürdürülen koordinasyon ve işbirliğinin daha da artırılacağı ve düzensiz göçle mücadelenin önümüzdeki süreçte de kesintisiz devam edileceği aktarıldı.

Kayıt: 29.4.2019
Güncelleme:10.5.2019
Paylaş


WS05